Başarı serüveninde, ilkelerinden vazgeçmeden sürekli hedef büyüten şirket 1982 yılında Akbaşlar Tekstil adını aldı. ‘Kalite’den çok daha fazlasının beklendiği günümüzde ulusal ve uluslararası tekstil piyasalarına değer katan, inovasyon ve yaratıcılıktaki başarısıyla tanınan Akbaşlar Tekstil, sektörde büyük ve güçlü bir marka olarak öne çıkıyor.
Hayallerin, renkler ve ekip çalışmasıyla buluşarak başarının yakalandığı tekstil dünyasına kalıcı imzalar atan Akbaşlar Tekstil, şu anda üretimini Türkiye’nin Bursa ve Tokat şehirlerindeki ileri teknolojiye sahip tesislerinde sürdürüyor. Tam 25 yıldır Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu arasında yer alan Akbaşlar Tekstil’in ürünleri, İstanbul, Londra ve Barcelona’daki satış-pazarlama ofisleriyle dünyaya ulaşıyor.

Dinamik Rekabet için Kalite ve İnovasyon

Rekabetin dinamik bir yapıda sürdüğü tekstil sektörünün, kalite ve inovasyon beklentilerinin önemli bölümü, Akbaşlar Tekstil’in dokuma tesislerinde karşılanıyor.


Kumaş imalatının Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarıyla desteklendiği tesislerde, müşteri memnuniyetinin koşulsuz olarak karşılanırken, kalite değerleri ön planda tutuluyor.

Dokumada yüksek teknolojiye sahip 126 adet Picanol, Vamatex ve Itema marka dokuma makinesi ile aylık 2.000.000 metre kumaş, tekstil sektörüne sunulabiliyor.

Tesiste, pamuk, pamuk elasthan, keten, viscose, viscoserayon, nylon, nylonelasthan, polyester, polyeterelasthan, monofil, micro, CIF, ITY GRS iplikler kullanılarak elde edilen konstrüksüyonlarından oluşan kumaş türleriyle müşterilere çok geniş bir koleksiyon sunuluyor.

Dinamik ve yeniliğe açık bir yapıya sahip olan Akbaşlar Tekstil, Boya-Baskı ve Konfeksiyon Grubunun her anlamda ham dokuma kumaş ihtiyacını karşılıyor.HAYALLER KUMAŞA DÖNÜŞÜYOR

Yenilikçi çizgiler:
Akbaşlar Tekstil Boya ve Baskı Grubu, yenilenmiş düz boya makine parkuru, jet boyama ve fular boyama kapasitesiyle, hem baskı altı hem de düz boya kumaş üretimiyle, şirketin lokomotif birimleri arasında yer alıyor. Düz boya bölümü, makine parkurundaki yenilemelerle 1/12 olan flotte oranını 1/5’e çekerek, üretimde yüzde 50 daha az su tüketiyor.
Akbaşlar Tekstil Boya ve Baskı Grubu tesislerinde baskı ön hazırlık grubu, tecrübeli desen ve varyant ekibi, dünya modasını takip eden yenilikçi çizgilerle baskı grubunun temelini oluşturuyor. Şablon çekimi ve otomatik baskı boya hazırlama mutfağıyla, üstün kalitenin yaratılması destekleniyor.

Özel efektli kumaşlar:
Rotasyon baskı tekniklerinin yanı sıra teknolojik gelişmeleri baskı süreçlerine adapte etmeyi başaran Akbaşlar Tekstil Boya ve Baskı Grubu’nun dijital baskı sistemlerini sürece dahil etmesi, sektörde farkını ortaya koyuyor. Dünya’nın en büyük dijital baskı kapasitesine sahip firmaları arasında yer alan Akbaşlar Tekstil, 2 adet MS Lario, 2 Adet MS JP7, 1 Adet JPK Evo ve 1 Adet mini Lario dijital baskı makinesi ile aylık 3.500.000 metre üretim kapasitesiyle sektörün dev kuruluşları arasında yer alıyor.
Yenilikleri üretimin her aşamasında takip eden işletmeler, apre işlemleriyle ürettiği kumaşlara artı değer katıyor. Tesislerde, özel efektli kumaşlar üretiliyor.

 

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt

Hakkımızda

Büyüt